skip to nav skip to content

Election Results


Races

Adell Trustee (3 seats)
Arrowhead Schools At-large
Arrowhead Schools Stone Bk.
Ashippun Town Supervisor 1
Ashippun Town Supervisor 3
Beaver Dam Alderperson 14
Beaver Dam Road Work
Beaver Dam Town Supervisor
Belgium Trustee (3 seats)
Big Bend Trustee (3 seats)
Big Foot Exceed Limit $990 K
Bloomfield Appoint Clerk
Bloomfield Trustee (2 seats)
Bristol School Board
Brookfield Mayor
Brookfield Alderperson 1
Brookfield Alderperson 7
Brookfield Town Supervisor
Brown Deer Schools (2 seats)
Brown Deer Trustee (2 seats)
Burlington Schools (3 seats)
Butler Trustee (3 seats)
Cedar Grove-Belgium Schools
Cedarburg School Board (4)
Central Westosha Schools
Clyman Town Supervisor 3
Clyman Town Supervisor 4
Cudahy School Board (2)
Darien Town Supervisor (2)
Delafield Mayor
Delafield Alderperson Dist. 4
Delafield Alderperson Dist. 6
Delavan Mayor
Delavan Alderperson Dist. 2
Delavan Alderperson Dist. 3
Delavan Limit Political Donations
Delavan-Darien Exceed Limit
Dodge County Supervisor 2
Dodge County Supervisor 4
Dodge County Supervisor 5
Dodge County Supervisor 16
Dodge County Supervisor 24
Dodgeland Schools (2 seats)
Dodgeland Schools (at-large)
Eagle Trustee (3 seats)
East Troy Community Schools
Elkhorn Mayor
Elkhorn Alderperson Dist. 5
Elkhorn Alderperson Dist. 6
Elkhorn Limit Political Donations
Elmbrook Schools Area 1
Elmbrook Schools Area 3
Fontana Schools (2 seats)
Fontana Trustee (3 seats)
Fox Lake Mayor
Fox Lake Town Supervisor 3
Franklin Mayor
Franklin Alderperson Dist. 3
Franklin Alderperson Dist. 4
Franklin Alderperson Dist. 6
Franklin Schools (2 seats)
Ft. Atkinson Exceed Limit
Ft. Atkinson Schools (2)
Geneva Town Supervisor 4
Germantown Trustee Dist. 3
Greendale School Board
Greendale Trustees (2 seats)
Greenfield Alderperson 1
Greenfield Alderperson 2
Greenfield Schools (2 seats)
Hartford Union H.S. Board
Horicon School Board
Hustisford Trustee (3 seats)
Jackson Trustee (3 seats)
Jefferson Co. Supervisor 14
Jefferson Co. Supervisor 16
Jefferson Co. Supervisor 20
Jefferson Co. Supervisor 23
Jefferson Co. Supervisor 26
Jefferson Co. Supervisor 27
Jefferson County Court Br. 3
Johnson Creek Bonds $18 M
Johnson Creek Trustee (3)
Juneau Mayor
Juneau Alderperson Ward 2
Kenosha Alderperson Dist. 2
Kenosha Alderperson Dist. 4
Kenosha Alderperson Dist. 6
Kenosha Alderperson Dist. 8
Kenosha Alderperson Dist. 9
Kenosha Alderperson Dist. 10
Kenosha Alderperson Dist. 11
Kenosha Alderperson Dist. 14
Kenosha Alderperson Dist. 15
Kenosha Alderperson Dist. 16
Kenosha County Supervisor 4
Kenosha County Supervisor 12
Kenosha County Supervisor 14
Kenosha County Supervisor 15
Kenosha County Supervisor 18
Kenosha County Supervisor 20
Kenosha County Supervisor 22
Kenosha Unified Schools (2)
Kettle Moraine Bonds $49.6 M
Kewaskum Schools (3 seats)
Kewaskum Trustee (3 seats)
Kohler Trustee (3 seats)
Koshkonong Town Supervisor 4
Lake Geneva Alderperson Dist. 3
Lake Geneva Jt. 1 School Board
Lake Geneva-Genoa City Schools
Lake Mills #1 Mayor/Council
Lake Mills #2 Limit Political Donations
Lakewood School Board (2 seats)
Lannon Trustee (3 seats)
Mayville Mayor
Mayville Alderperson Ward 6
Menomonee Falls Schools (2)
Menomonee Falls Trustee Seat 1
Menomonee Falls Trustee Seat 2
Mequon Alderperson Dist. 5
Mequon-Thiensville Schools (2)
Merton Town Supervisor 4
Milwaukee Alderperson Dist. 15
Milwaukee Co. Cut Supervisor Pay
Milwaukee County Court Br. 32
Mitchell Town Supervisor (2)
Mt. Pleasant Trustee (3 seats)
Muskego Mayor
Muskego Alderperson Dist. 1
Muskego Alderperson Dist. 3
Muskego Alderperson Dist. 5
Neosho Trustee (2 seats)
New Berlin Alderperson Dist. 2
New Berlin School Board (2)
Newburg Trustee (3 seats)
North Prairie Trustee (3 seats)
Oconomowoc Alderperson Dist. 1
Oconomowoc Alderperson Dist. 2
Oconomowoc Alderperson Dist. 3
Oconomowoc Alderperson Dist. 4
Ozaukee County Supervisor 9
Ozaukee County Supervisor 17
Ozaukee County Supervisor 21
Ozaukee County Supervisor 26
Paddock Lake Trustee (3 seats)
Palmyra Trustee (3 seats)
Pewaukee School Board (2)
Plymouth School Board Area A
Port Wash. Appoint Town Clerk
Racine Alderperson Dist. 2
Racine Alderperson Dist. 4
Racine Alderperson Dist. 12
Racine County Supervisor 10
Racine County Supervisor 18
Racine Unified Schools (4 seats)
Randall Consolidated Schools (2)
Reeseville Trustee (3 seats)
Richfield Trustee (2 seats)
Richmond School Board
Richmond Town Supervisor 3
Richmond Town Supervisor 4
Rubicon Dissolve School Dist.
Rubicon Exceed Limit by $450 K
Salem Town Supervisor (2 seats)
Sharon Trustee (3 seats)
Sharon Village President
Sheboygan Alderperson Dist. 5
Sheboygan Alderperson Dist. 6
Sheboygan County Supervisor 2
Sheboygan County Supervisor 5
Sheboygan County Supervisor 18
Sheboygan County Supervisor 19
Sheboygan Falls Mayor
Sheboygan Falls Alderperson 2
Sheboygan Falls Alderperson 3
Sheboygan Falls Bonds $2.6 M
Sheboygan Falls Bonds $27.6 M
Sheboygan Falls Fire Engines
Sheboygan Falls School Board (2)
Shorewood Limit Political Donations
Shorewood Schools (2 seats)
Silver Lake Trustee (3 seats)
Silver Lake-Salem Schools (2)
Slinger School Board (3 seats)
Slinger Trustee (3 seats)
Somers Town Supervisor 2
Somers Town Supervisor 4
South Milwaukee Mayor
Spring Prairie Collect Curb Side
St. Francis Alderperson Dist. 2
St. Francis Alderperson Dist. 3
Summit Trustee (2 seats)
Trevor-Wilmot School Board
Twin Lakes Trustee (3 seats)
Union Grove H.S. Board (2 seats)
Union Grove Trustee 2
Walworth County Supervisor 2
Walworth County Supervisor 5
Walworth County Supervisor 6
Walworth County Supervisor 10
Walworth Trustee (3 seats)
Washington County Supervisor 9
Washington County Supervisor 13
Washington County Supervisor 15
Washington County Supervisor 17
Washington County Supervisor 25
Washington County Supervisor 28
Waterford Graded School Board
Waterford Town Supervisor (2)
Waterloo Limit Political Donations
Waterloo School Board Area 3 (2)
Watertown Alderperson Dist. 4
Watertown Alderperson Dist. 6
Watertown Alderperson Dist. 8
Watertown School Board (3 seats)
Waukesha Mayor
Waukesha Alderperson Dist. 13
Waukesha City Attorney
Waukesha County Supervisor 1
Waukesha County Supervisor 2
Waukesha County Supervisor 6
Waukesha County Supervisor 8
Waukesha County Supervisor 9
Waukesha County Supervisor 10
Waukesha County Supervisor 11
Waukesha County Supervisor 12
Waukesha County Supervisor 14
Waukesha County Supervisor 24
Waukesha Limit Political Donations
Waukesha Town Supervisor 1
Waukesha Town Supervisor 3
Wauwatosa Alderperson Dist. 1
Wauwatosa Alderperson Dist. 4
Wauwatosa Alderperson Dist. 7
Wauwatosa Limit Political Donations
Wauwatosa School Board Seat 7
West Allis Alderperson Dist. 5
West Allis-West Milw. Schools (3)
West Bend Mayor
West Bend Alderperson Dist. 1
West Bend Alderperson Dist. 5
West Bend Schools (3 seats)
West Milwaukee President
Wheatland Exceed Limit $750 K
Whitefish Bay Limit Political Donations
Whitefish Bay Trustee (2 seats)
Whitefish Bay Village President
Whitewater Alderperson Dist. 4
Whitnall School Board (3 seats)
Williamstown Appoint Clerk-Tres.
Wilson Town Supervisor (2 seats)

Adell Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Kim Peterson (inc) 5425%
Brian Parr 5124%
Jane E. Schneider (inc) 4019%
Jim Jentsch 4019%
Bianca Schneider 2914%

Arrowhead Schools At-large

100% reporting
 NameVotesVote %
David Dean (inc) 1,21474%
John D. Fuhs 43026%

Arrowhead Schools Stone Bk.

100% reporting
 NameVotesVote %
Craig C. Thompson (inc) 1,03562%
Daniel P. Sagal 62338%

Ashippun Town Supervisor 1

100% reporting
 NameVotesVote %
Norman H. Greeb 24158%
Syl Hoerth 17342%

Ashippun Town Supervisor 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Ryan N. Jacobs 21752%
Austin M. Borchardt 20048%

Beaver Dam Alderperson 14

100% reporting
 NameVotesVote %
Mary Morgan 3576%
Robert Radig Sr. (inc) 1124%

Beaver Dam Road Work

100% reporting
 NameVotesVote %
No 22954%
Yes 19246%

Beaver Dam Town Supervisor

100% reporting
 NameVotesVote %
Mark Bobholz (inc) 26766%
Dale Schmidt 13534%

Belgium Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Peter M. Anzia 10627%
Wayne Lambrecht 9023%
Clem K. Gottsacker (inc) 7920%
Rick Aikins 6216%
Ricky Holler 5514%

Big Bend Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Joseph Kelenic 10526%
Leah Fickau (inc) 10425%
Dave Treichel (inc) 10325%
Keith Peterson (inc) 9924%

Big Foot Exceed Limit $990 K

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 1,03860%
No 70240%

Bloomfield Appoint Clerk

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 5856%
No 4544%

Bloomfield Trustee (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Gary Grolle 17930%
William W. Holder (inc) 17629%
Douglas J. Mushel (inc) 15426%
Dave Nusberger 9115%

Bristol School Board

100% reporting
 NameVotesVote %
Kathy LeFebve 19555%
Doug O'Reilly 16245%

Brookfield Mayor

100% reporting
 NameVotesVote %
Steven V. Ponto (inc) 4,51264%
Jeff Speaker 2,53936%

Brookfield Alderperson 1

100% reporting
 NameVotesVote %
William Carnell (inc) 74170%
Andris Jaunberzins 31830%

Brookfield Alderperson 7

100% reporting
 NameVotesVote %
Lisa Mellone (inc) 69184%
Kris Seals 13216%

Brookfield Town Supervisor

100% reporting
 NameVotesVote %
John Schatzman (inc) 45344%
Patrick Stroebel (inc) 41541%
Larry W. Hipp 15515%

Brown Deer Schools (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Dennis Griffin (inc) 93437%
Gary L. Williams (inc) 90436%
Bill Weisgerber 69627%

Brown Deer Trustee (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Jamie D. Awe 94137%
Terry Boschert (inc) 83032%
Sherry A. Yusuf 43717%
Bruce Thomas 36614%

Burlington Schools (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Todd A. Terry 1,98326%
Rosanne Hahn (inc) 1,75123%
William Campbell (inc) 1,67722%
Bob Lemken 1,00313%
Jim Berndt 96413%
Catherine Thielen 3274%

Butler Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Patricia Tiarks 33528%
Michael T. Thew Sr. 26422%
Dave Hasselgrave (inc) 21218%
Jeanne Briggs 20517%
Susan Hesselgrave (inc) 19316%

Cedar Grove-Belgium Schools

100% reporting
 NameVotesVote %
Aileen Dahlke (inc) 9453%
Philip Burns 8247%

Cedarburg School Board (4)

100% reporting
 NameVotesVote %
Kevin C. Kennedy (inc) 1,18425%
Mark Meisner (inc) 1,07522%
Rick Leach (inc) 1,05922%
Phil McGoohan (inc) 82917%
Samuel A. Cox 65114%

Central Westosha Schools

100% reporting
 NameVotesVote %
Dustin Beth 79855%
John Holloway (inc) 64145%

Clyman Town Supervisor 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Stanley Jones 6250%
Dave Blank 6150%

Clyman Town Supervisor 4

100% reporting
 NameVotesVote %
Mark Othmer 6155%
Robert A. White 4945%

Cudahy School Board (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
Scott C. Mulqueen (inc) 91629%
Crystal Silkwood 84026%
Bob Grams 76324%
Timothy Schwartz 66821%

Darien Town Supervisor (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
James A. Terpstra (inc) 22745%
Matthew Smith (inc) 14328%
Bill Shimer 13727%

Delafield Mayor

100% reporting
 NameVotesVote %
Michele F. DeYoe 93553%
Kent Attwell 82547%

Delafield Alderperson Dist. 4

100% reporting
 NameVotesVote %
Michele F. DeYoe (inc) 15859%
Laura M. Schult 10841%
James Langreder (write-in) 00%

Delafield Alderperson Dist. 6

100% reporting
 NameVotesVote %
Al Zietlow 19068%
Shawn Norton 9132%

Delavan Mayor

100% reporting
 NameVotesVote %
Mel Nieuwenhuis (inc) 83555%
Ryan J. Schroeder 68645%

Delavan Alderperson Dist. 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Wm. Bruce DeWitt (inc) 32070%
Sam Riggs 13930%

Delavan Alderperson Dist. 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Jeff Johnson (inc) 31765%
Ken Wargo 17235%

Delavan Limit Political Donations

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 1,04576%
No 33724%

Delavan-Darien Exceed Limit

100% reporting
 NameVotesVote %
No 1,72760%
Yes 1,16340%

Dodge County Supervisor 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Russell Kottke (inc) 10764%
Vicky Bartoli 6036%

Dodge County Supervisor 4

100% reporting
 NameVotesVote %
Ed Nelson (inc) 13570%
Don Burcham 5930%

Dodge County Supervisor 5

100% reporting
 NameVotesVote %
Janice K. Bobholz 17051%
Jeffrey C. Schmitt (inc) 16249%

Dodge County Supervisor 16

100% reporting
 NameVotesVote %
Larry Schraufnagel 12854%
Ronald A. Adelmeyer 10846%

Dodge County Supervisor 24

100% reporting
 NameVotesVote %
Dennis R. Schmidt 34662%
Butch Chase 21238%

Dodgeland Schools (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Stacy Schmitt 42529%
Troy J. Schliesman (inc) 39027%
Elizabeth Barrera 35825%
Timothy W. Hayden 28720%

Dodgeland Schools (at-large)

100% reporting
 NameVotesVote %
Anthony J. Cox (inc) 71877%
Jason W. Schall 20923%

Eagle Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Lynette Neuburg (inc) 13229%
Rick Block 12928%
Sharon Royston 10623%
Lee Greenberg 9020%

East Troy Community Schools

100% reporting
 NameVotesVote %
Steve Lambrechts 50438%
Chris Smith 41931%
Mike Zei (inc) 41631%

Elkhorn Mayor

100% reporting
 NameVotesVote %
Brian A. Olson 53854%
Gary L. Payson Sr. 46146%

Elkhorn Alderperson Dist. 5

100% reporting
 NameVotesVote %
Tom Myrin 12369%
James Boardman Sr. 5431%

Elkhorn Alderperson Dist. 6

100% reporting
 NameVotesVote %
Gregory Huss 12261%
Steve Lehmkuhl 7839%

Elkhorn Limit Political Donations

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 66469%
No 29431%

Elmbrook Schools Area 1

100% reporting
 NameVotesVote %
Richard Brunner (inc) 3,15261%
Zack Vrana 1,99639%

Elmbrook Schools Area 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Tom Gehl (inc) 3,43961%
Jeffrey J. Liotta 2,18339%

Fontana Schools (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Tom Labus 25138%
Joseph A. McHugh (inc) 23937%
Brandon Marvin 16225%

Fontana Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Patrick Kenny (inc) 31830%
Rick Pappas (inc) 26125%
David L. Prudden 20019%
Tom Whowell 19819%
Todd Reschke 797%

Fox Lake Mayor

100% reporting
 NameVotesVote %
Thomas Bednarek 15552%
Andrew E. Bath 14148%

Fox Lake Town Supervisor 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Ronald E. Babros (inc) 10956%
Martin J. Witkowski 8744%

Franklin Mayor

100% reporting
 NameVotesVote %
Steve Olson 2,97562%
Steve F. Taylor 1,84938%

Franklin Alderperson Dist. 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Kristen Wilhelm (inc) 61476%
Ray Lenz 19624%

Franklin Alderperson Dist. 4

100% reporting
 NameVotesVote %
Janet M. Evans 56554%
Steve F. Taylor (inc) 47446%

Franklin Alderperson Dist. 6

100% reporting
 NameVotesVote %
Susanne M. Mayer 58061%
John R. Nelson 37539%

Franklin Schools (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Linda G. Witkowski (inc) 2,52640%
Tim Nielson (inc) 1,92831%
John Paul Thompson 1,81929%

Ft. Atkinson Exceed Limit

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 2,37061%
No 1,53939%

Ft. Atkinson Schools (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
Rodger P. Thomann (inc) 1,99337%
Victoria Hachtel 1,77033%
Collin Maas 1,67131%

Geneva Town Supervisor 4

100% reporting
 NameVotesVote %
Mike Mumford 26555%
Daniel L. Lauderdale 21345%

Germantown Trustee Dist. 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Bob Warren 25058%
Dennis Myers 18042%

Greendale School Board

100% reporting
 NameVotesVote %
Victoria S. McCormick (inc) 1,57972%
Amy Ali 60128%

Greendale Trustees (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Donna Ouellette 1,32431%
James Birmingham (inc) 1,24929%
Bill Kewan 83420%
Gregory J. Turay (inc) 83120%

Greenfield Alderperson 1

100% reporting
 NameVotesVote %
Linda Joy Lubotsky (inc) 34353%
Terry G. Bartz 30747%

Greenfield Alderperson 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Bruce R. Bailey 51062%
Tom Pietrowski (inc) 31738%

Greenfield Schools (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Tom Frohna 1,33035%
Pam Sierzchulski (inc) 1,30634%
David Pettersen 1,19931%

Hartford Union H.S. Board

100% reporting
 NameVotesVote %
Tracy J. Hennes (inc) 2,26663%
John Klabechek 1,33937%

Horicon School Board

100% reporting
 NameVotesVote %
Jim Grigg 31076%
Craig Muenchow (inc) 9824%

Hustisford Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Ted Engelbart 8230%
Mary Jensen (inc) 7628%
Harold Yates 6123%
Louis Linsmeyer (inc) 5219%

Jackson Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
John Kruepke 33125%
Scott Mittelsteadt 31524%
Michael Kufahl (inc) 29322%
Nancy Kraus (inc) 26620%
Eddie L. Sims-Bey 1048%

Jefferson Co. Supervisor 14

100% reporting
 NameVotesVote %
Kirk Lund 44864%
Rex Weston 24736%

Jefferson Co. Supervisor 16

100% reporting
 NameVotesVote %
Laura Payne 24855%
John Molinaro (inc) 20045%

Jefferson Co. Supervisor 20

100% reporting
 NameVotesVote %
Jim Mode (inc) 29270%
Frankie Fuller 12330%

Jefferson Co. Supervisor 23

100% reporting
 NameVotesVote %
George Jaeckel (inc) 33565%
Tim Griep 17835%

Jefferson Co. Supervisor 26

100% reporting
 NameVotesVote %
Carl Zentner (inc) 29253%
James Jorgenson 25647%

Jefferson Co. Supervisor 27

100% reporting
 NameVotesVote %
Glen D. Borland (inc) 25252%
Bob Bennett 23648%

Jefferson County Court Br. 3

100% reporting
 NameVotesVote %
David J. Wambach (inc) 6,36258%
Joann L. Miller 4,68742%

Johnson Creek Bonds $18 M

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 93051%
No 89949%

Johnson Creek Trustee (3)

100% reporting
 NameVotesVote %
Kelly J. Wollschlager 46329%
John L. Swisher 40526%
Kyle L. Ellefson 36923%
Fred Albertz (inc) 33621%

Juneau Mayor

100% reporting
 NameVotesVote %
Daniel J. Wegener 39768%
Ron Bosak (inc) 18632%

Juneau Alderperson Ward 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Kendra Hayden (inc) 7251%
Robert Affeld 6849%

Kenosha Alderperson Dist. 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Rhonda Jenkins 23758%
Dayvin M.A. Hallmon 17542%

Kenosha Alderperson Dist. 4

100% reporting
 NameVotesVote %
G. John Ruffolo (inc) 47760%
Steve Mitchell 31440%

Kenosha Alderperson Dist. 6

100% reporting
 NameVotesVote %
Dave Paff 39165%
Doug Williams 21235%

Kenosha Alderperson Dist. 8

100% reporting
 NameVotesVote %
Kurt Wicklund 30351%
Kevin E. Mathewson (inc) 28849%

Kenosha Alderperson Dist. 9

100% reporting
 NameVotesVote %
Keith W. Rosenberg (inc) 31158%
Mitchell Pedersen 22842%

Kenosha Alderperson Dist. 10

100% reporting
 NameVotesVote %
Anthony Kennedy (inc) 19555%
Alex Shehadeh 16045%

Kenosha Alderperson Dist. 11

100% reporting
 NameVotesVote %
Scott N. Gordon (inc) 26056%
Dino Marchesini 20744%

Kenosha Alderperson Dist. 14

100% reporting
 NameVotesVote %
Daniel L. Prozanski Jr (inc) 47665%
Donald A. Duba 25235%

Kenosha Alderperson Dist. 15

100% reporting
 NameVotesVote %
Jack Rose 62566%
Gabe Nudo 32234%

Kenosha Alderperson Dist. 16

100% reporting
 NameVotesVote %
Bob Johnson 21953%
Jesse Downing (inc) 19847%

Kenosha County Supervisor 4

100% reporting
 NameVotesVote %
Michael J. Goebel 55865%
Angelina Montemurro (inc) 29735%

Kenosha County Supervisor 12

100% reporting
 NameVotesVote %
Leah V. Blough 50153%
Gabe Nudo (inc) 43647%

Kenosha County Supervisor 14

100% reporting
 NameVotesVote %
Boyd Frederick (inc) 33181%
Carl A. Bogar Jr. 8019%

Kenosha County Supervisor 15

100% reporting
 NameVotesVote %
Greg Retzlaff 52757%
Mary Braun Modder 39543%

Kenosha County Supervisor 18

100% reporting
 NameVotesVote %
Anita Johnson (inc) 28853%
Chad Toney 25547%

Kenosha County Supervisor 20

100% reporting
 NameVotesVote %
John Poole 41057%
Mike Underhill (inc) 31343%

Kenosha County Supervisor 22

100% reporting
 NameVotesVote %
Erin Decker (inc) 59661%
Christopher Brown 38739%

Kenosha Unified Schools (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
Dan Wade 6,85828%
Gary J. Kunich 6,34626%
Mike Falkofske 5,68823%
Jo Ann Taube (inc) 5,42322%

Kettle Moraine Bonds $49.6 M

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 2,47853%
No 2,18547%

Kewaskum Schools (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Sue Ann Miller (inc) 1,79527%
Troy Hanson (inc) 1,73626%
Jay Fisher 1,68226%
Timothy Ramthun (inc) 1,35821%

Kewaskum Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Richard Knoebel (inc) 36535%
David Zehren 31931%
Mike Berger (inc) 19919%
Craig Garbisch (inc) 16216%

Kohler Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Susan Jaberg (inc) 16127%
John A. Pethan (inc) 15426%
Brett Edgerle (inc) 15026%
Michael C. Zimmermann 12221%

Koshkonong Town Supervisor 4

100% reporting
 NameVotesVote %
Curt Backlund (inc) 41563%
Jonathon P. Kooiman 24837%

Lake Geneva Alderperson Dist. 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Bob Kordus 10252%
Richard E. Peterson 9648%

Lake Geneva Jt. 1 School Board

100% reporting
 NameVotesVote %
Barbara Dinan (inc) 64461%
Bart Ziegler 42039%

Lake Geneva-Genoa City Schools

100% reporting
 NameVotesVote %
Jeff Buntrock (inc) 90439%
Patricia Lynn Wolter (inc) 87438%
Bart Ziegler 53923%

Lake Mills #1 Mayor/Council

100% reporting
 NameVotesVote %
No 71153%
Yes 64047%

Lake Mills #2 Limit Political Donations

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 93373%
No 35127%

Lakewood School Board (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Rhett Suhre 16038%
Jennifer Matlock (inc) 12430%
Barbara Andres 9824%
Norman Bashirian 358%

Lannon Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Wayne A. Rummel 12024%
Ronald Nellis (inc) 10622%
Rob Moore 8417%
Ron Dutcher (inc) 7716%
Daryl Fiene (inc) 6513%
Jerry Newman 418%

Mayville Mayor

100% reporting
 NameVotesVote %
Bob Redeker 47855%
Rob Boelk 39545%

Mayville Alderperson Ward 6

100% reporting
 NameVotesVote %
Joseph Hohmann 4151%
Thomas C. Stollenwerk 4049%

Menomonee Falls Schools (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
Mark A. Nadolski 1,76539%
Ronald Bertieri (inc) 1,68638%
Lowell W. Kellogg 1,04123%

Menomonee Falls Trustee Seat 1

100% reporting
 NameVotesVote %
Katie Kress 2,04256%
Michael McDonald 1,07929%
Chris Rolenc 53815%

Menomonee Falls Trustee Seat 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Chris Smolik 2,03257%
Tim Newman 1,25835%
Kevel Anderson 3038%

Mequon Alderperson Dist. 5

100% reporting
 NameVotesVote %
Mark T. Gieri 33653%
Patrick Rochford 29747%

Mequon-Thiensville Schools (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
Paul Buzzell 2,78941%
Wendy L. Francour 2,35135%
Sid Terry 1,64524%

Merton Town Supervisor 4

100% reporting
 NameVotesVote %
T.D. Weber 33457%
Richard Nawrocki (inc) 25243%

Milwaukee Alderperson Dist. 15

100% reporting
 NameVotesVote %
Russell W. Stamper II 72441%
Eyon Biddle Sr. 61635%
Monique Taylor 19111%
Patricia Ruiz 1237%
Vera Davis 1146%

Milwaukee Co. Cut Supervisor Pay

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 47,65771%
No 19,64229%

Milwaukee County Court Br. 32

100% reporting
 NameVotesVote %
Laura Gramling Perez 35,96060%
Cedric Cornwall 24,01140%

Mitchell Town Supervisor (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
Bob Rementer (inc) 11236%
Dave Schuh 10333%
Dennis Born (inc) 9631%

Mt. Pleasant Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Anna Marie Clausen 1,49628%
Rick W. McCluskey 1,21723%
Gary J. Feest (inc) 93318%
Jerry Garski 89817%
Donald L. Schulz (inc) 70913%

Muskego Mayor

100% reporting
 NameVotesVote %
Kathy Chiaverotti (inc) 2,85158%
Scott Dickmann 2,07642%

Muskego Alderperson Dist. 1

100% reporting
 NameVotesVote %
Robert J. Wolfe (inc) 58664%
Randall Hojnacki 32636%

Muskego Alderperson Dist. 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Neil E. Borgman (inc) 61974%
Tom Reck 22226%

Muskego Alderperson Dist. 5

100% reporting
 NameVotesVote %
John Engelhardt 42455%
Jim Gage 34545%

Neosho Trustee (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Leslie E. Dale (inc) 5034%
Rob Mioskowski 4934%
Chad Mintzlaff (inc) 4732%

New Berlin Alderperson Dist. 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Chuck Garrigues 37653%
Laura Karvala (inc) 33047%

New Berlin School Board (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
Amy Crosby 1,46937%
Dave Maxey (inc) 1,31433%
Art Marquardt (inc) 1,17230%

Newburg Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Mark Chesak (inc) 9032%
Lynda Huebner (inc) 7928%
Jenny Strohmeyer 7828%
Phyllis Damrow 3211%

North Prairie Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Gary Nickerson (inc) 22533%
Joe Moravec 17226%
Amber Pellegrino 13821%
Edward R. Rutledge III (inc) 13720%

Oconomowoc Alderperson Dist. 1

100% reporting
 NameVotesVote %
Derek Zwart 41759%
Jim Preston (inc) 16223%
Scott Antonneau 12217%

Oconomowoc Alderperson Dist. 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Tom Tomar Strey (inc) 36457%
Louis Kowieski 27643%

Oconomowoc Alderperson Dist. 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Matt Rosek 20146%
Denny Daggett 16337%
Joseph P. Warren 7116%

Oconomowoc Alderperson Dist. 4

100% reporting
 NameVotesVote %
Charlie Shaw 31572%
Robert Morgan (inc) 12528%

Ozaukee County Supervisor 9

100% reporting
 NameVotesVote %
Tom Grabow 12759%
Robert J. Wardlow 8941%

Ozaukee County Supervisor 17

100% reporting
 NameVotesVote %
Richard A. Dieffenbach 28066%
Jim Konowalski 14234%

Ozaukee County Supervisor 21

100% reporting
 NameVotesVote %
Justin V. Strom 38456%
Bob Walerstein 30144%

Ozaukee County Supervisor 26

100% reporting
 NameVotesVote %
Jennifer Rothstein (inc) 31661%
Bruce A. Sipiora 20139%

Paddock Lake Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Barbara J. Brenner (inc) 23530%
Gloria J. Walter (inc) 20726%
Kathlyn A. Barry (inc) 17822%
Anthony Hansen 17422%

Palmyra Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
William J. Lurvey 17427%
Frank Kostopoulos 14823%
Cindy Bontempo 12219%
Donald Agen 11418%
David Cox 9314%

Pewaukee School Board (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
Brian K. Kammers (inc) 58543%
Larry Dux (inc) 56041%
Ari Mahdavi 23117%

Plymouth School Board Area A

100% reporting
 NameVotesVote %
Jamie Klemme Gambrell 82875%
Camisha A. Miller 28125%

Port Wash. Appoint Town Clerk

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 8758%
No 6342%

Racine Alderperson Dist. 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Krystyna Sarrazin (inc) 35660%
Kimberly Kane 24140%

Racine Alderperson Dist. 4

100% reporting
 NameVotesVote %
Jim Kaplan (inc) 14457%
Daryl Lee Carter 10843%

Racine Alderperson Dist. 12

100% reporting
 NameVotesVote %
Henry Perez (inc) 26251%
Blanca L. Webers 25349%

Racine County Supervisor 10

100% reporting
 NameVotesVote %
Janet Bernberg 44551%
Ken Hall (inc) 42949%

Racine County Supervisor 18

100% reporting
 NameVotesVote %
Thomas E. Roanhouse 50959%
Patrick Haley 35341%

Racine Unified Schools (4 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Melvin D. Hargrove (inc) 4,32019%
Dennis Wiser (inc) 3,98517%
Pamala Handrow (inc) 3,94717%
Wally Rendon 3,35115%
Jacqueline Pinager 2,79112%
Henry Perez 2,78712%
Thomas G. Fineran 1,9098%

Randall Consolidated Schools (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
Jim O'Connell 50034%
Tracy Strother 49333%
Valerie Lass (inc) 24717%
Jan Brockway (inc) 23216%

Reeseville Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Ken Leistico (inc) 5132%
Brian S. Miller (inc) 4025%
Glenn Hoover (inc) 3723%
Gregory Guetzlaff 3220%

Richfield Trustee (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Dan Neu (inc) 1,12930%
Bill Collins (inc) 1,05428%
Gil Frank 80021%
Bill Meyers 75420%

Richmond School Board

100% reporting
 NameVotesVote %
Craig Vento 5355%
Jeff Cady 4445%

Richmond Town Supervisor 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Carol Behrens (inc) 19377%
Martin J. Brunner 5723%

Richmond Town Supervisor 4

100% reporting
 NameVotesVote %
Tom Kraus (inc) 16965%
Greg Scott 9235%

Rubicon Dissolve School Dist.

100% reporting
 NameVotesVote %
No 25862%
Yes 16038%

Rubicon Exceed Limit by $450 K

100% reporting
 NameVotesVote %
No 22250%
Yes 22050%

Salem Town Supervisor (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Mike Culat (inc) 42737%
Dennis Faber (inc) 42536%
Amee Janus 31527%

Sharon Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Pamela Schutt (inc) 20326%
Mark A. Ruosch 19425%
Thomas Poyer (inc) 13117%
Chuck Dorn 12516%
Carl Fritz 12216%

Sharon Village President

100% reporting
 NameVotesVote %
Mark A. Ruosch 24777%
Michael H. Hornby 7523%

Sheboygan Alderperson Dist. 5

100% reporting
 NameVotesVote %
Julie Kath 19554%
Scott Lewandoske (inc) 16846%

Sheboygan Alderperson Dist. 6

100% reporting
 NameVotesVote %
Bryan Bitters 13166%
Joel Pentico (inc) 6834%

Sheboygan County Supervisor 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Fay B. Uraynar (inc) 19954%
Charles Windsor 16846%

Sheboygan County Supervisor 5

100% reporting
 NameVotesVote %
Jim Baumgart (inc) 26270%
Jerry Doyle 11230%

Sheboygan County Supervisor 18

100% reporting
 NameVotesVote %
Steven H. Bauer 77453%
Peggy Feider (inc) 68247%

Sheboygan County Supervisor 19

100% reporting
 NameVotesVote %
Libby Ogea 64753%
John M. Rami 58147%

Sheboygan Falls Mayor

100% reporting
 NameVotesVote %
Randy J. Meyer (inc) 1,50158%
Dan Krueger 1,09742%

Sheboygan Falls Alderperson 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Randy A. Messner (inc) 47763%
Peter R. Weber 28437%

Sheboygan Falls Alderperson 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Dawn Beimel (inc) 29151%
Robert L. Spatz 28049%

Sheboygan Falls Bonds $2.6 M

100% reporting
 NameVotesVote %
No 2,13061%
Yes 1,38339%

Sheboygan Falls Bonds $27.6 M

100% reporting
 NameVotesVote %
No 1,94855%
Yes 1,60545%

Sheboygan Falls Fire Engines

100% reporting
 NameVotesVote %
No 31466%
Yes 16434%

Sheboygan Falls School Board (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
Vicky Bramstedt (inc) 2,00340%
Tony Krauter 1,70534%
Steven Stavola 1,35627%

Shorewood Limit Political Donations

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 1,01055%
No 81845%

Shorewood Schools (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Paru Shah (inc) 1,30141%
Ruth Treisman (inc) 91229%
Gregg Davis 49616%
Margaret O. Schmidt 44314%

Silver Lake Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Carolyn Dodge 21221%
Roger Johnson 20320%
Chris Willkomm 18118%
Sotiria Wilber (inc) 17918%
Paul Snellen (inc) 16816%
Janet Brager 798%

Silver Lake-Salem Schools (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
Mary K. Vozel (inc) 26334%
Chris Willkomm (inc) 25233%
Bert A. Christensen 25233%

Slinger School Board (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Bruce Hassler (inc) 69624%
Jennifer Haluzak 63622%
Joe Havey (inc) 57720%
Cheyenne Hefter 38113%
Matthew Durant 32011%
Paul Woehrer 30210%

Slinger Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
John Dukelow (inc) 27226%
Lee Fredericks (inc) 27126%
Jeff Behrend (inc) 26826%
Maria Hansen 23422%

Somers Town Supervisor 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Richard Heinisch 67356%
Joel Peterson 53244%

Somers Town Supervisor 4

100% reporting
 NameVotesVote %
George Stoner 61052%
Karen Furgal 56048%

South Milwaukee Mayor

100% reporting
 NameVotesVote %
Erik Brooks 2,02162%
Thomas Zepecki (inc) 1,24838%

Spring Prairie Collect Curb Side

100% reporting
 NameVotesVote %
No 24152%
Yes 22648%

St. Francis Alderperson Dist. 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Michael McSweeney (inc) 27368%
P.J. Early 13132%

St. Francis Alderperson Dist. 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Ray Klug 23160%
Ann Carter-Drier 15140%

Summit Trustee (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Scott Piefer (inc) 40339%
Richard Curly Wentland 37236%
Sandy Casterline 24624%

Trevor-Wilmot School Board

100% reporting
 NameVotesVote %
Tom Steiner (inc) 13442%
Bill Barhyte 10633%
Eric Themanson 8225%

Twin Lakes Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Jeremy Knoll (inc) 34727%
Thomas E. Connolly (inc) 27822%
Barbara Andres 23318%
Pat J. Kail 23218%
Mike Moran (inc) 19315%

Union Grove H.S. Board (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Diane Skewes (inc) 47741%
Randall Henderson 39133%
Marcia Vlach Colsmith (inc) 30126%

Union Grove Trustee 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Gordon Svendsen (inc) 21157%
Diane Bogard 15743%

Walworth County Supervisor 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Joe Schaefer (inc) 62160%
Ben Bourdo 41140%

Walworth County Supervisor 5

100% reporting
 NameVotesVote %
Charlene Fell Staples 69253%
Carl Redenius (inc) 61647%

Walworth County Supervisor 6

100% reporting
 NameVotesVote %
Kathy Ingersoll 65673%
Paul L. Fisher 24427%

Walworth County Supervisor 10

100% reporting
 NameVotesVote %
Kenneth H. Monroe (inc) 31753%
Rosemary Badame 27747%

Walworth Trustee (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
LeRoy A. Nordmeyer (inc) 27229%
Ed Snyder (inc) 23926%
Kent A. Johnson (inc) 22224%
John Bromfield 20422%

Washington County Supervisor 9

100% reporting
 NameVotesVote %
Ronald Naab 18453%
Kenneth W. Brandt (inc) 16147%

Washington County Supervisor 13

100% reporting
 NameVotesVote %
Gerald J. Schulz (inc) 32754%
Richard L. Bertram 28046%

Washington County Supervisor 15

100% reporting
 NameVotesVote %
Robert Hartwig 20658%
Todd White (inc) 14842%

Washington County Supervisor 17

100% reporting
 NameVotesVote %
Marilyn H. Merten (inc) 24162%
Luke Catarozzoli 14538%

Washington County Supervisor 25

100% reporting
 NameVotesVote %
Daniel R. Goetz (inc) 44659%
Rock R. Brandner 31341%

Washington County Supervisor 28

100% reporting
 NameVotesVote %
Peter I. Sorce (inc) 16759%
Patrick Broesch 11441%

Waterford Graded School Board

100% reporting
 NameVotesVote %
Tom Hoffman 90455%
Jordan A. Karweik 75245%

Waterford Town Supervisor (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
Timothy T. Szeklinski (inc) 48837%
Jan Alvey 42332%
Dale F. Gauerke (inc) 39730%

Waterloo Limit Political Donations

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 7761%
No 4939%

Waterloo School Board Area 3 (2)

100% reporting
 NameVotesVote %
Nancy Thompson (inc) 37337%
Jenifer Quimby 26126%
Laurie Freund 24925%
Laura Cotting 12512%

Watertown Alderperson Dist. 4

100% reporting
 NameVotesVote %
Kurt Larsen 10065%
Jim Braughler 5335%

Watertown Alderperson Dist. 6

100% reporting
 NameVotesVote %
John Coughlin (inc) 12158%
James Clark 8842%

Watertown Alderperson Dist. 8

100% reporting
 NameVotesVote %
William J. Maron 24758%
Robert G. Stocks (inc) 18242%

Watertown School Board (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Jennifer Bakke 1,28223%
J. Mark Holland (inc) 1,25122%
Tony Arnett 1,22722%
Karrie Uttech 1,05819%
Pam Capin 74413%

Waukesha Mayor

100% reporting
 NameVotesVote %
Shawn N. Reilly 5,89962%
Jeff Scrima (inc) 3,64238%

Waukesha Alderperson Dist. 13

100% reporting
 NameVotesVote %
Andy Reiland (inc) 58365%
Dean Lemke 30935%

Waukesha City Attorney

100% reporting
 NameVotesVote %
Brian Running 5,19560%
Rick Congdon 3,45240%

Waukesha County Supervisor 1

100% reporting
 NameVotesVote %
Robert L. Kolb 1,05652%
Dee Dee Jacobsen 95748%

Waukesha County Supervisor 2

100% reporting
 NameVotesVote %
Dave Zimmermann (inc) 1,04865%
Kathy Nickolaus 55335%

Waukesha County Supervisor 6

100% reporting
 NameVotesVote %
Jeremy Walz 74955%
Ronald Bertieri 61245%

Waukesha County Supervisor 8

100% reporting
 NameVotesVote %
Eric Highum 1,01350%
Patricia Haukohl (inc) 1,00750%

Waukesha County Supervisor 9

100% reporting
 NameVotesVote %
Jim Heinrich (inc) 1,30063%
Michael R. Starich 76337%

Waukesha County Supervisor 10

100% reporting
 NameVotesVote %
David W. Swan (inc) 66756%
Mark Myers 52644%

Waukesha County Supervisor 11

40% reporting
 NameVotesVote %
Christine M. Howard 7280%
Lisa M. Coursin 1820%

Waukesha County Supervisor 12

100% reporting
 NameVotesVote %
Peter M. Wolff (inc) 1,01552%
Rick Beringer 94348%

Waukesha County Supervisor 14

100% reporting
 NameVotesVote %
Carl Pettis 80355%
Pamela Meyer (inc) 66245%

Waukesha County Supervisor 24

100% reporting
 NameVotesVote %
Steven A. Whittow 1,74267%
Larry Bangs 84233%

Waukesha Limit Political Donations

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 5,33469%
No 2,41531%

Waukesha Town Supervisor 1

100% reporting
 NameVotesVote %
Jim Radke 1,17152%
Joe Banske 1,09848%

Waukesha Town Supervisor 3

100% reporting
 NameVotesVote %
Michael Doerr 1,20553%
Angie E. Van Scyoc 1,07247%

Wauwatosa Alderperson Dist. 1

100% reporting
 NameVotesVote %
Matt Stippich 72664%
W. Scott Nelson 40936%

Wauwatosa Alderperson Dist. 4

100% reporting
 NameVotesVote %
Michael G. Walsh 54354%
John Pokrandt 46046%

Wauwatosa Alderperson Dist. 7

100% reporting
 NameVotesVote %
Jason Kofroth 44352%
Michael J. Morgan 40948%

Wauwatosa Limit Political Donations

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 4,05664%
No 2,28636%

Wauwatosa School Board Seat 7

100% reporting
 NameVotesVote %
Brian Bawden 2,16751%
Michael E. Huitink 2,08549%

West Allis Alderperson Dist. 5

100% reporting
 NameVotesVote %
Kevin Haass 53050%
Gerald C. Matter 52350%

West Allis-West Milw. Schools (3)

100% reporting
 NameVotesVote %
Dan Bailey (inc) 2,65327%
Gail Radonski (inc) 2,59726%
Diane Narlock 2,53626%
Kristi Bonaparte 2,02621%

West Bend Mayor

100% reporting
 NameVotesVote %
Kraig K. Sadownikow (inc) 1,83564%
Roger Kist 1,02636%

West Bend Alderperson Dist. 1

100% reporting
 NameVotesVote %
John Butschlick 28166%
Tony Turner (inc) 14534%

West Bend Alderperson Dist. 5

100% reporting
 NameVotesVote %
Rich Kasten 17771%
James E. Knepler 7429%

West Bend Schools (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Bart Williams (inc) 2,89028%
Rick Parks (inc) 2,74027%
Ryan Gieryn 2,47724%
Michelle R. Simpson 2,13921%

West Milwaukee President

100% reporting
 NameVotesVote %
Ronald G. Hayward (inc) 12853%
Kurt Ritzka 11447%

Wheatland Exceed Limit $750 K

100% reporting
 NameVotesVote %
No 28655%
Yes 23345%

Whitefish Bay Limit Political Donations

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 1,79565%
No 94835%

Whitefish Bay Trustee (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
William Demet 1,56938%
Tara Serebin 1,50437%
Garry Davis 1,01125%

Whitefish Bay Village President

100% reporting
 NameVotesVote %
Julie Siegel (inc) 1,48651%
Anne O'Connor 1,45449%

Whitewater Alderperson Dist. 4

100% reporting
 NameVotesVote %
Lynn Binnie (inc) 28372%
Paul Yvarra 11128%

Whitnall School Board (3 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Nancy Zaborowski (inc) 1,16829%
Jon D. Jones 99124%
Jonathon F. Cagle 96924%
Michael Clarizio 92723%

Williamstown Appoint Clerk-Tres.

100% reporting
 NameVotesVote %
Yes 3156%
No 2444%

Wilson Town Supervisor (2 seats)

100% reporting
 NameVotesVote %
Nancy A. DesJardins 28333%
Daniel J. Rostollan (inc) 21625%
Brian C. Hoffmann (inc) 20023%
Michael T. Bergin 15418%

Watch Live

Watch Larger »  

Milwaukee, WI

Overcast
38°
Overcast
Precip
30%
Humidity
51%
Wind
ENE at 7 mph
Alerts
0

Submit photos to:

WHAT'S HAPPENING


TODAY'S TMJ4